CASH מעניקים לכל מי שיש לו זהב ומעוניין למכור אותו שירותים של קניית זהב במזומן

מהי חותמת זהב ואיזה סוגים של חותמות קיימות?

מוצרי הזהב מסמלים טוהר וקדושה ונחשבים לאצילים מבין כלל המתכות מהן יוצרים תכשיטים. על כן, הינם המוצרים המבוקשים ביותר ברחבי העולם, מלווים את הצרכן לאורך שנים רבות ובעלי ערך סנטימנטלי, על כן הם יקרים בהתאם לאיכויות השונות שמכילים. בשנים האחרונות המודעות לגבי זיוף תכשיטי זהב הלכה וגברה. בשל כך, ממשלות רבות, כולל ממשלת ישראל החליטו לחוקק את חוק חותמת זהב המהווה סוג של אסמכתא למידת טוהר הזהב. חוק זה, של מכון התקנים במדינת ישראל קובע כי קיימת החובה לאמת את דרגת טוהר הזהב באמצעות חותמת זהב, בכל מוצר זהב שמשקלו עולה על 1 גרם, בין אם מיוצר בישראל ובין אם הגיע ביבוא. כאשר המטרה היא להגן על הצרכנים מזיופים ולהעלות את המודעות הצרכנית בנוגע למוצרים ממתכות יקרות. מוצרים המקבלים דרגת טוהר פחות מ-375 אלפיות הזהב, כלומר 9 קראט, לא מקבלים סימון של חותמת זהב מכון התקנים, מכיוון שאינם נחשבים כמוצר זהב. ככל שרמת הטוהר גבוהה יותר, כך הזהב פחות משולב עם מתכות אחרות בהליך העיבוד. 

כאמור, כל תכשיטי הזהב מחויבים לקבל את סימן ההיכר של חוק חותמת הזהב, המצוין לרוב על האבזם של השרשרת או הצמיד או על חלקה הפנימי של הטבעת. על כן קיימות מגוון סוגי חותמות, חותמת זהב לבן, חותמת זהב 585, חותמת זהב 750 ועוד. במידה ואתם מגיעים אל חנות זהב ומעוניינים לרכוש תכשיט זהב, כאשר התכשיטן מציין בפניכם כי תכשיט זה שוקל 10 גרם ועשוי מזהב טהור של 24 קראט- אם אתם צרכנים שאינם מומחים בתחום ואינם בעלי מודעות, לא תוכלו לדעת האם אכן התכשיטן דובר אמת או שכלל לא מדובר במוצר העשוי מזהב. לכן, המדינה מחייבת את כלל יצרני הזהב באשר הם, לאמת את מוצריהם עם חותמת זהב כעדות לזהות המוצר והאיכות שלו, וכך הצרכן יוכל לבדוק אם אכן מדובר במוצר העשוי מזהב. 

חותמת הזהב מכילה 3 סימנים, טוהר הזהב מסומן על פי יחידת K, לפי השיטה האמריקאית. אולם, על פי המערכת האירופאית, הזהב מסומן כעשרונית. לדוגמא, חותמת זהב 14K למעשה כוללת תכולה של 58.5% זהב טהור ומסומנת עם חותמת 585, שהיא הנפוצה ביותר. כמו כן, יש גם 18K המסומן עם חותמת זהב 750 המכיל 75% זהב טהור, 22K המכיל 91.6% זהב טהור ומסומן גם על ידי המספר 916.6 ו24K המכיל 99.999% זהב טהור, שהוא אחוז הזהב הטהור הגבוה ביותר ומסומן גם על ידי 999. הסימן השני הוא של מכון התקנים, הגוף האחראי על פיקוח ובקרה, המאשר ומאמת את טוהר הזהב שנקבע על ידי היצרן או היבואן. תוכלו לזהות את הסימון מכיוון שמזכיר מעט את כלי הנגינה הנבל. הסימון השלישי הוא החותמת של היבואן או היצרן המשמשת התחייבות לאמיתות הדברים. 

אמנם חותמת הזהב הינה בגודל מזערי, אך חשוב לדעת כי במידה ואחד מהסימנים שהוזכרו לעיל אינם מצויים על גבי התכשיט שאתם מעוניינים לרכוש, דעו כי מוצר זה אינו מיועד למכירה. זאת תוכלו לבדוק באמצעות זכוכית מגדלת של מוכר תכשיטי הזהב. יחד עם זאת יש לדעת כי תכשיטי זהב אשר שוקלים פחות מ2 גרם לא מחויבים בחותמת, אולם במידה ונמכרים אצל יבואנים ויצרנים בעלי מוניטין תופיע חותמת גם במקרים אלה. זאת ועוד, חוק חותמת הזהב מיושם באופן שונה בכל מדינה, בעוד שבמדינת ישראל 9K עומד בתקן, במדינות אחרות מתייחסים אך ורק לתקן של 10K ומעלה. בשל כך, במידה ורוכשים תכשיטי זהב במדינות אחרות, הללו עשויים לכלול חותמות מסוג אחר או לא לכלול כלל. לכן, ההמלצה היא לבחון את הזהב על ידי איש מקצוע. 

 אז כיצד ניתן לדעת כמה קראט יש בתכשיט שאתם מעוניינים לרכוש? וגם, כיצד ניתן לדעת האם הפריט מצופה בשכבה חיצונית ועשוי ממתכת זולה מבפנים? זהב אמיתי לא יחליד ולא ישנה את צבעו כפי שניתן לראות בתכשיטים המצופים זהב. שימו לב, כי אין להתבלבל בין לכלוך שהצטבר לבין חלודה או קורוזיה. יתר על כן, על תכשיטים מצופי זהב יופיעו הסימונים HGE או RGP. כמו כן, לעיתים היצרנים הזולים מטביעים את שמותיהם על התכשיטים שהם מוכרים. אם אתם עדיין לא בטוחים, יש לבדוק את הפינות, אם הן מעוגלות או חדשות ולבדוק תחת הגדלה אם קיימים סימני שחיקה וקילוף. יתר על כן, אם ברצונכם להיזהר מקניית תכשיט מזויף או שאינו תואם לסוג החותמת שיש עליו, ההמלצה היא לרכוש תכשיטי זהב אצל חנויות ותיקות ומוכרות בלבד אשר לא יסכנו את שמן במכירת זהב ממה שהובטח לכם. 

אנו מזמינים אתכם להשקיע את כספכם בדרך הבטוחה והמניבה ביותר, ולרכוש זהב איכותי אצלנו בקאש עם שירות אדיב וסבלני. צוות המומחים שלנו ממתין לכם, צרו עמנו קשר בוואטסאפ 052-739-2626 או במייל kobytwena@gmail.com


logo בניית אתרים